Edukira joan

Paullo

Paullo
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Lombardia
Italiako hiri metropolitarracittà metropolitana di Milano
Izen ofizialaPaullo
Posta kodea20067
ISTAT kodea015169
HerriburuaPaullo
Geografia
Koordenatuak45°25′00″N 9°24′00″E / 45.4167°N 9.4°E / 45.4167; 9.4
Mapa
Azalera8,82 km²
Altitudea97 m
MugakideakMerlino, Zelo Buon Persico, Settala, Mediglia, Tribiano eta Mulazzano
Demografia
Biztanleria11.080 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea1.256 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia02
Katastro kodeaG385
Sailkapen sismikoa3 (Txikia)
MatrikulaMI
comune.paullo.mi.it

Paullo Italiako udalerri bat da. Milango probintzian kokatuta dago, Lombardia eskualdean. 11.080 biztanle ditu, 8,82 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Merlino, Zelo Buon Persico, Settala, Mediglia, Tribiano eta Mulazzano.

BiztanleriaUrtea0200040006000800010.00012.0001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 5.519 gizon, 5.617 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.09
0.13
 
95-99
 
0.30
0.62
 
90-94
 
1.25
2.19
 
85-89
 
3.54
2.79
 
80-84
 
4.13
4.86
 
75-79
 
5.45
5.04
 
70-74
 
6.21
6.47
 
65-69
 
6.36
7.41
 
60-64
 
8.01
8.53
 
55-59
 
8.12
8.01
 
50-54
 
8.01
6.74
 
45-49
 
6.62
6.21
 
40-44
 
5.73
5.42
 
35-39
 
5.54
5.82
 
30-34
 
4.84
6.03
 
25-29
 
4.63
5.40
 
20-24
 
4.84
5.47
 
15-19
 
5.25
4.82
 
10-14
 
4.49
4.17
 
5-9
 
3.49
3.88
 
0-4
 
3.10
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 5.391 etxebizitza zeuden: 4.816 (% 89,3) okupatuta eta 575 (% 10,7) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 67,9 jabetzan zeuden, % 23,9 alokairuan eta % 8,2 beste titulu batekin.

5.391etxebizitza (2021)
4.816okupatuak
575hutsik (% 10,7)

Erabilera (2021)

4.816
575
Okupatuak (4.816)Hutsik edo ez-okupatuak (575)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

67,9
23,9
8,2
Jabetzan (67,9)Alokairuan (23,9)Beste titulu batekin (8,2)

2024an 5.004 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.787 (% 35,7) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

5.004etxegune (2024)
1.787pertsona bakarrekoak (% 35,7)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.787
2 kide1.475
3 kide876
4 kide656
5 kide edo gehiago210

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]