Edukira joan

Cellole

Cellole
Italiako udalerria
Administrazioa
Herrialdea Italia
Italiako eskualdeak Campania
ProbintziaCasertako probintzia
Izen ofizialaCellole
Posta kodea81030
ISTAT kodea061102
HerriburuaCellole
Geografia
Koordenatuak41°12′N 13°51′E / 41.2°N 13.85°E / 41.2; 13.85
Mapa
Azalera36,79 km²
Altitudea17 m
MugakideakSessa Aurunca
Demografia
Biztanleria8.133 (2023ko urtarrilaren 1a)
Dentsitatea221 bizt/km²
Informazio gehigarria
Telefono aurrizkia0823
Katastro kodeaM262
Sailkapen sismikoa2 (Ertaina)
MatrikulaCE
comunedicellole.it

Cellole Italiako udalerri bat da. Casertako probintzian dago, Campania eskualdean. 8.133 biztanle ditu, 36,79 kilometro koadroko azaleran banatuta.

Udalerri mugakideak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Honako udalerri hauek ditu mugakide: Sessa Aurunca.

BiztanleriaUrtea1000200030004000500060007000800090001860189019201950198020102040BiztanleriaBiztanleriaren eboluzioa Datu hauek Wikimedia Commonsetik eskuratu dira. Aldaketarik behar izanez gero, han egin dezakezu. Datuen jatorria: 1961-1991 artean[1], 1991etik aurrera, ISTAT.[2]

Biztanleria-piramidea 2026
Guztira: 4.002 gizon, 4.290 emakume
%GizonakAdinaEmakumeak%
0.00
 
100+
 
0.00
0.12
 
95-99
 
0.23
0.52
 
90-94
 
0.79
0.65
 
85-89
 
1.93
2.15
 
80-84
 
2.47
4.35
 
75-79
 
4.76
6.22
 
70-74
 
5.38
6.62
 
65-69
 
6.57
6.80
 
60-64
 
8.07
8.47
 
55-59
 
8.44
7.22
 
50-54
 
7.55
7.05
 
45-49
 
7.44
7.42
 
40-44
 
7.20
6.85
 
35-39
 
7.74
5.75
 
30-34
 
5.13
5.55
 
25-29
 
5.31
5.35
 
20-24
 
5.17
5.45
 
15-19
 
5.15
4.60
 
10-14
 
3.19
4.67
 
5-9
 
4.13
4.20
 
0-4
 
3.33
Iturria: Datu hauek ISTAT estatistika gune ofizialetik eskuratu dira[3]

Etxebizitza eta etxeguneak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

ISTATen zentsu iraunkorraren arabera, 2021ean udalerrian 8.575 etxebizitza zeuden: 3.552 (% 41,4) okupatuta eta 5.023 (% 58,6) hutsik edo noizbehinka erabiliak. 2019an, okupatutako etxebizitzen % 93,5 jabetzan zeuden, % 5,6 alokairuan eta % 0,9 beste titulu batekin.

8.575etxebizitza (2021)
3.552okupatuak
5.023hutsik (% 58,6)

Erabilera (2021)

3.552
5.023
Okupatuak (3.552)Hutsik edo ez-okupatuak (5.023)

Okupatutako etxebizitzen jabetza-erregimena (2019)

93,5
Jabetzan (93,5)Alokairuan (5,6)Beste titulu batekin (0,9)

2024an 3.837 etxegune (familia) zeuden udalerrian, eta horietatik 1.614 (% 42,1) pertsona bakarrekoak ziren. Etxegune bakoitzeko batez beste 2,2 kide zeuden.

3.837etxegune (2024)
1.614pertsona bakarrekoak (% 42,1)

Etxeguneak tamainaren arabera (2024)

1 kide1.614
2 kide919
3 kide636
4 kide493
5 kide edo gehiago175

Erreferentziak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]

Kanpo estekak

[aldatu | aldatu iturburu kodea]